Carlisle A110
A110 SUPER II
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042028 |
| Product line | A110 HY-T PLUS |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: CARLISLE IS A CENTER CORD CONSTRUCTION HY-T PLUS IS A BETTER PERFORMING BELT
Specifications (via A110)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 110" (2794 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |