Carlisle 8V3150
8V3150 POW WEG BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042658 |
| Product line | 8V3150 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 8V3150)
| Profile | 8V (narrow) |
| Top width | 25.4 mm |
| Depth | 23 mm |
| Length | 315" (8001 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |