Carlisle 8V1250
8V1250 POW WEG BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042641 |
| Product line | 8V1250 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 8V1250)
| Profile | 8V (narrow) |
| Top width | 25.4 mm |
| Depth | 23 mm |
| Length | 125" (3175 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |