Carlisle 5VX750
5VX750 POW WEG COG BEL
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042587 |
| Product line | 5VX750 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5VX750)
| Profile | 5VX (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 75" (1905 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |