Carlisle 5VX600
5VX600 POW WEG COG BEL
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042576 |
| Product line | 5VX600 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5VX600)
| Profile | 5VX (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 60" (1524 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |