Carlisle 5VX1900
5VX1900 POW WEG COG BEL
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042635 |
| Product line | 5VX1900 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5VX1900)
| Profile | 5VX (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 190" (4826 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |