Carlisle 5VX1500
5VX1500 POW WEG COG BEL
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042631 |
| Product line | 5VX1500 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5VX1500)
| Profile | 5VX (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 150" (3810 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |