Carlisle 5VX1200
5VX1200 POWER WEDGE COG 5VX CARLISLE
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20458225 |
| Product line | CTSPL 5VX1200 HY-T WEDGE - QUOTE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5VX1200)
| Profile | 5VX (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 120" (3048 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |