Carlisle 5V1900
5V1900 POW WEG BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042613 |
| Product line | 5V1900 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5V1900)
| Profile | 5V (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 190" (4826 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |