Carlisle 5V1250
5V1250 POW WEG BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042606 |
| Product line | 5V1250 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5V1250)
| Profile | 5V (narrow) |
| Top width | 16 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Length | 125" (3175 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |