Carlisle 5L910
5L910 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042896 |
| Product line | 5L910 FHP RBR EDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L910)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 91" (2311.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |