Carlisle 5L850
5L850 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042890 |
| Product line | 5L850 FHP RBR EDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L850)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 85" (2159 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |