Carlisle 5L810
5L810 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042886 |
| Product line | 5L810 FHP RBR EDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L810)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 81" (2057.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |