Carlisle 5L790
5L790 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042884 |
| Product line | 5L790 FHP RBR EDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L790)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 79" (2006.6 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |