Carlisle 5L760
5L760 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042881 |
| Product line | 5L760 FHP RBR EDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L760)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 76" (1930.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |