Carlisle 5L740
5L740 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042879 |
| Product line | 5L740 FHP RBR EDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L740)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 74" (1879.6 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |