Carlisle 5L720
5L720 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042877 |
| Product line | 5L720 FHP RBR EDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L720)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 72" (1828.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |