Carlisle 5L710
5L710 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042876 |
| Product line | 5L710 FHP RBR EDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L710)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 71" (1803.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |