Carlisle 5L670
5L670 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042872 |
| Product line | 5L670 FHP RBR EDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L670)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 67" (1701.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |