Carlisle 5L660
5L660 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042871 |
| Product line | 5L660 FHP RBR EDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L660)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 66" (1676.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |