Carlisle 5L560
5L560 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042861 |
| Product line | 5L560 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L560)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 56" (1422.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |