Carlisle 5L520
5L520 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042857 |
| Product line | 5L520 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L520)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 52" (1320.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |