Carlisle 5L310
5L310 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042836 |
| Product line | 5L310 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 5L310)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 31" (787.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |