Carlisle 4L990
4L990 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042827 |
| Product line | 4L990 FHP RBR EDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 4L990)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 99" (2514.6 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |