Carlisle 4L880
4L880 DURAPOWER FHP
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042816 |
| Product line | 4L880 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 4L880)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 88" (2235.2 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |