Carlisle 4L870
4L870 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042815 |
| Product line | 4L870 FHP RBR EDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 4L870)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 87" (2209.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |