Carlisle 4L730
4L730 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20738023 |
| Product line | 4L730 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 4L730)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 73" (1854.2 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |