Carlisle 4L370
4L370 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042765 |
| Product line | 4L370 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 4L370)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 37" (939.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |