Carlisle 4L330
4L330 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042761 |
| Product line | 4L330 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 4L330)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 33" (838.2 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |