Carlisle 4L280
4L280 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042754 |
| Product line | 4L280 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 4L280)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 28" (711.2 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |