Carlisle 4L260
4L260 DURAPOWER FHP B
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042752 |
| Product line | 4L260 FHP |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 4L260)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 26" (660.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |