Carlisle 3VX850
3VX850 POW WEG COG BEL
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042506 |
| Product line | 3VX850 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 3VX850)
| Profile | 3VX (narrow) |
| Top width | 9.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 85" (2159 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |