Carlisle 3VX650
3VX650 POWER WEDGE COG 3VX CARLISLE
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20681997 |
| Product line | 3VX650 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 3VX650)
| Profile | 3VX (narrow) |
| Top width | 9.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 65" (1651 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |