Carlisle 3VX1250
3VX1250 POW WEG COG BEL
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042513 |
| Product line | 3VX1250 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 3VX1250)
| Profile | 3VX (narrow) |
| Top width | 9.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 125" (3175 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |