Carlisle 3V1400
3V1400 POW WEG BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042523 |
| Product line | 3V1400 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 3V1400)
| Profile | 3V (narrow) |
| Top width | 9.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 140" (3556 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |