Carlisle 3V1250
3V1250 POW WEG BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042521 |
| Product line | 3V1250 HY-T WEDGE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via 3V1250)
| Profile | 3V (narrow) |
| Top width | 9.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 125" (3175 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |